Success stories  |  Inteligentne systemy e-biznesowe – polsko-brytyjska współpraca w zakresie budowania marki na rynkach zagranicznych

 

Dzięki wsparciu udzielonemu przez ośrodek Enterprise Europe Network przy Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, polska firma nawiązała międzynarodową współpracę z firmą z Wielkiej Brytanii w zakresie budowy nowych, inteligentnych systemów e-biznesowych.

Młoda, prężnie rozwijająca się polska firma, działająca w obszarze budowania marki, a także w dostarczaniu innowacyjnych rozwiązań e-marketingowych oraz internetowych, zgłosiła się do ośrodka Enterprise Europe Network w celu poszukiwania możliwości wejścia na rynki zagraniczne oraz nawiązania współpracy międzynarodowej.

Dzięki wsparciu ze strony ośrodka Enterprise Europe Network przy Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, firma otrzymała pomoc w zakresie zdefiniowania oferty współpracy międzynarodowej oraz zestawienie ofert potencjalnych partnerów biznesów, których oferty były kompatybilne z ofertą polskiej firmy.

Wkrótce po tym, przy współpracy z konsultantami ośrodka Enterprise Europe Network z Teesside University (Wielka Brytania), ośrodek Enterprise Europe Network przy Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie pomógł w nawiązaniu kontaktu pomiędzy polską i brytyjską firmą. Ośrodek EEN przy Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie udzielił polskiej firmie wszystkich niezbędnych form wsparcia, które w rezultacie doprowadziły do podpisania kontraktu między firmami w zakresie:

- identyfikacji nowych produktów, usług oraz nowych możliwości rynkowych;
- współpracy w zakresie promowania i rozwijania marki na rynkach zagranicznych;
- zwiększenia potencjału i bazy umiejętności każdego z przedsiębiorstw poprzez wymianę wiedzy i doświadczeń;
- budowy i rozwoju nowych inteligentnych systemów e-biznesowych;
- regionalnego przedstawicielstwa w celu identyfikacji nowych kontraktów handlowych.

„Dzięki konsultantom ośrodka Enterprise Europe Network przy Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, otrzymałem duże wsparcie w zakresie rozwoju i promocji oferty handlowej firmy. Działania podjęte przez konsultantów ośrodka Enterprise Europe Network doprowadziły do rozszerzenia działalności naszej firmy na rynek zagraniczny oraz znalezienia rzetelnego partnera. Dzięki pomocy konsultantów ośrodka, otrzymaliśmy możliwość identyfikacji nowych produktów, usług, a także rynków” – mówi przedstawiciel firmy.