Success stories  |  POLSKO-GRECKA WSPÓŁPRACA W ZAKRESIE DYSTRYBUCJI OPROGRAMOWANIA W CHMURZE NA RYNKU POLSKIM

Dzięki wsparciu udzielonemu przez ośrodek Enterprise Europe Network przy Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, polska firma nawiązała międzynarodową współpracę z firmą z Grecji w zakresie dystrybucji oprogramowania na rynek polski.

 

Polska firma specjalizująca się w tworzeniu mobilnych aplikacji dla przemysłu, służących szczególnie optymalizacji procesów biznesowych, przy pomocy ośrodka Enterprise Europe Network uczestniczyła w spotkaniach biznesowych podczas FutureMatch podczas Targów CeBIT 2014.

 

W spotkaniach tych barła również udział grecka firma, która poszukiwała partnera do komercjalizacji nowego produktu - oprogramowania w chmurze.

 

Spotkanie tych dwóch firm okazało się bardzo owocne. W celu sfinalizowania ustaleń dodatkowe negocjacje odbywały się przez Skype'a, natomiast ośrodek Enterprise Europe Network przy Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie udzielił polskiej firmie wszystkich niezbędnych form wsparcia, które w rezultacie, w czerwcu 2014 doprowadziły do podpisania umowy o współpracy między firmami. W ramach umowy polska firma zobowiązała się do dystrybucji oprogramowania greckiego partnera na polskim rynku. Przedmiotem umowy o partnerstwie jest więc również przeprowadzenie wszystkich działań marketingowych. Grecka firma z kolei zobowiązała się do dostarczenia niezbędnych szkoleń w zakresie oprogramowania dla polskiego personelu firmy.

 

"Wspaniale było mieć okazję spotkać polską firmę i omówić potencjalne partnerstwo. Dziękujemy sieci Enterprise Europe Network za pomoc i za organizację imprezy. Na pewno w przyszłości weźmiemy udział w podobnym wydarzeniu B2B" - mówi przedstawiciel greckiej firmy.


"Doceniam współpracę z Enterprise Europe Network przy Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie - zachęcali nas i pomogli zorganizować nasze uczestnictwo w The Future Match podczas targów CeBIT 2014 roku. Właśnie tam znaleźliśmy partnera, który umożliwia naszej firmie poszerzyć naszą ofertę. Mam nadzieję, że umowa o partnerstwie przyniesie wiele korzyści zarówno naszej firmie, jak i naszemu partnerowi
" -
mówi właściciel polskiej firmy.