Success stories  |  Polsko-niemiecka współpraca w oparciu o nowe technologie – badanie użyteczności strony internetowej w oparciu o technologię eye-tracking

 

Usługi ośrodka Enterprise Europe Network przy Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie to nie tylko wsparcie i doradztwo w zakresie zawierania międzynarodowych  umów handlowych, ale także poszukiwanie partnerów zagranicznych w oparciu o transfer technologii.

 

Dzięki wsparciu udzielonemu przez ośrodek Enterprise Europe Network przy Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, polska firma nawiązała międzynarodową współpracę z firmą z Niemiec w zakresie badania użyteczności strony internetowej w oparciu o technologie Eye-tracking.

 

Polska firma, działająca w obszarze budowania marki, a także w dostarczaniu innowacyjnych rozwiązań e-marketingowych oraz internetowych, będąc już od dłuższego czasu klientem ośrodka Enterprise Europe Network, poprosiła o pomoc w poszukiwaniu możliwości wejścia na rynek niemiecki oraz świadczenia specjalistycznych usług opracowanych przez firmę.

 

Dzięki współpracy konsultantów ośrodków Enterprise Europe Network z Polski i Niemiec udało się doprowadzić do nawiązania kontaktu z jednym z niemieckich dystrybutorów okien, zainteresowanym poprawą narzędzi sprzedaży swoich produktów poprzez rozwój narzędzi e-commerce.

 

Ośrodek EEN przy Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie udzielił polskiej firmie wszystkich niezbędnych form wsparcia, które w rezultacie doprowadziły do podpisania kontraktu między firmami w zakresie analizy i pomiaru kompetencji i słabych stron serwisu internetowego niemieckiego sprzedawcy z wykorzystaniem technologii badania użyteczności strony internetowej – eye-tracking.

 

Dzięki wsparciu udzielonemu przez ośrodek Enterprise Europe Network przy Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie zyskaliśmy możliwość rozwoju i promocji oferty firmy,a w rezultacie rozszerzenia działalności na rynku zagranicznym oraz znalezienia wiarygodnego partnera. Dzięki usługom ośrodka Enterprise Europe Network mamy możliwość rozwijania oferty technologicznej firmy” mówi przedstawiciel firmy.