Success stories  |  Polsko-niemiecka współpraca w zakresie usług graficznych

 

Dzięki wsparciu udzielonemu przez ośrodek Enterprise Europe Network przy Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, polska firma nawiązała międzynarodową współpracę z firmą z Niemiec w zakresie wykonania identyfikacji wizualnej oraz zaprojektowania nowego logo firmy.

Polska firma jest nowoczesną agencją interaktywną, specjalizującą się w budowaniu marki, a także w dostarczaniu innowacyjnych rozwiązań z dziedziny e-marketingu. W ramach realizacji założeń firmy, związanych z rozszerzeniem obszaru działalności firmy na rynki międzynarodowe, firma zgłosiła się do ośrodka Enterprise Europe Network przy Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. W trakcie pierwszego spotkania z firmą, konsultanci Enterprise Europe Network pomogli w zdefiniowaniu oferty handlowej firmy, która następnie zamieszczona została w międzynarodowej bazie poszukiwania partnerów.

Dzięki sukcesywnemu wyszukiwaniu ofert firm zagranicznych, które odpowiadały potrzebom polskiej firmy oraz współpracy z niemieckim ośrodkiem Enterprise Europe Network – Zentrale Fur Produktivitat und Technologie Saar E.V udało się doprowadzić do nawiązania kontaktu z niemiecką firmą. Zainicjowany kontakt między firmami, wspierany przez konsultantów ośrodka Enterprise Europe Network przy Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie doprowadził do zawarcia umowy partnerskiej dotyczącej wykonania identyfikacji wizualnej dla niemieckiej firmy oraz nowego logo firmy.

„Pomimo tego, iż nasza firma jest nowoczesną agencją kreatywną specjalizującą się w budowaniu i dostarczaniu innowacyjnych rozwiązań e-marketingowych, dostrzegamy potrzebę rozwoju zakresu świadczonych przez nas usług na rynki międzynarodowe. W tym celu ośrodek Enterprise Europe Network przy Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie dostarczył nam wiele kontaktów zagranicznych firm, których oferty i profil działalności odpowiadał naszym potrzebom biznesowym. Jest nam bardzo miło poinformować, iż jedna z tych firm została naszym partnerem. Jesteśmy bardzo wdzięczni za wsparcie wyświadczone przez ośrodek Enterprise Europe Network w Rzeszowie” - mówi przedstawiciel firmy.