Success stories  |  POLSKO-PORTUGALSKA WSPÓŁPRACA W ZAKRESIE DYSTRYBUCJI OPROGRAMOWANIA ZWIĄZANEGO Z OPTYMALIZACJĄ HARMONOGRAMÓW W ŚRODOWISKU AKADEMICKIM

Dzięki wsparciu udzielonemu przez ośrodek Enterprise Europe Network przy Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, polska firma nawiązała międzynarodową współpracę z firmą z Portugalii w zakresie dystrybucji oprogramowania pozwalającego na automatyczne generowanie w pełni zoptymalizowanych harmonogramów. Oprogramowanie łączy w sobie kilka funkcji i zgodnie z charakterem instytucji zakłada optymalizację harmonogramów dla pracowników naukowych, studentów jak również sal lekcyjnych. Współpraca opiera się także na wdrożeniu i dystrybucji kalendarza, który jest narzędziem wyposażonym w zintegrowany system wspomagania decyzji.

 

Polska firma, wiodący na polskim rynku dostawca systemu wspomagającego zarządzanie uczelnią specjalizująca się w projektowaniu, produkcji, wdrożeniu i obsłudze serwisowej systemów informatycznych zgłosiła się do ośrodka Enterprise Europe Network w celu poszukiwania nowych możliwości rozwoju swojej firmy w oparciu o współpracę międzynarodową.

 

Dzięki wsparciu ze strony ośrodka Enterprise Europe Network przy Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, firma otrzymała pomoc w zakresie zdefiniowania oferty współpracy międzynarodowej oraz możliwość promocji swojej oferty podczas największych targów branży informatycznej CeBIT 2012 w Hanowerze.

 

Dzięki współpracy z konsultantami ośrodka Enterprise Europe Network z Instituto De Apoio As Pme E A Inovacao (Portugalia), ośrodek Enterprise Europe Network przy Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie pomógł w wymianie kontaktów pomiędzy polską i portugalską firmą. Ośrodek EEN przy Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie udzielił polskiej firmie wszystkich niezbędnych form wsparcia, które w rezultacie doprowadziły do podpisania kontraktu między firmami.

 

Doceniam współpracę z ośrodkiem Enterprise Europe Network przy Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie – dzięki uzyskanemu wsparciu udało mi się nawiązać współpracę z partnerem z Portugalii a co za tym idzie rozszerzyć ofertę swojej firmy oraz wprowadzić nowe produkty. Mam nadzieję, że umowa o partnerstwie przyniesie obustronne profity zarówno dla mojej firmy jak i firmy mojego partnera z Portugalii – mówi właściciel firmy.