Success stories  |  Skuteczna pomoc ośrodka Enterprise Europe Network przy Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie w nawiązaniu współpracy polsko-chińskiej

 

Usługi ośrodka Enterprise Europe Network przy Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie to nie tylko wsparcie i doradztwo w zakresie kojarzenia partnerów z krajów europejskich, ale także zacieśnianie współpracy z takimi państwami jak chociażby Chiny.

Ze względu na zacieśniające się polsko-chińskie stosunki gospodarcze, jedna z polskich firm zdecydowała się skorzystać z pomocy ośrodka Enterprise Europe Network przy Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie w calu znalezienia partnera handlowego w Chinach. Kiedy początkiem 2012 roku polska firma wyraziła chęć nawiązania współpracy z chińskim dostawcą konstrukcji stalowych, wykorzystywanych w branży reklamowej, ośrodek Enterprise Europe Network przy Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie skierował prośbę do konsultantów ośrodków Enterprise Europe Network z Chin o przesłanie danych kontaktowych firm, które mogłyby być zainteresowane nawiązaniem współpracy z polskim przedsiębiorcą.

Dzięki współpracy konsultantów ośrodków Enterprise Europe Network z Polski i Chin udało się doprowadzić do nawiązania kontaktu z jednym z chińskich producentów stalowych konstrukcji reklamowych oraz wymiany ofert handlowych miedzy firmami. Wkrótce potem, ośrodek Enterprise Europe Network przy Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie udzielił polskiej firmie wszystkich niezbędnych form wsparcia, które w rezultacie doprowadziły do podpisania kontraktu między firmami.

„Dzięki wsparciu ze strony konsultantów ośrodka Enterprise Europe Network przy Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, otrzymaliśmy pomoc w zakresie nawiązania międzynarodowego partnerstwa. Doświadczenie oraz doradztwo konsultantów ośrodka Enterprise Europe Network miało wymierny wpływ na relacje z chińskim partnerem oraz rozszerzenie obszaru działalności mojej firmy” – mówi właściciel firmy.