Success stories  |  Współpraca pomiędzy polskim a chorwackim przedsiębiorcą w zakresie autoryzowanej, wyłącznej dystrybucji komponentów konstrukcyjnych

 

Dzięki zaangażowaniu i wsparciu ośrodka Enterprise Europe Network działającego przy Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie przedsiębiorca z województwa podkarpackiego nawiązał współpracę z partnerem z Chorwacji i jednocześnie został autoryzowanym dystrybutorem komponentów konstrukcyjnych w regionie.

Polski prywatny przedsiębiorca działający na rynku od 2007 roku jest producentem specjalistycznych elementów z różnego rodzaju blach z zastosowaniem w budownictwie, a także dystrybutorem nowatorskich pokryć dachowych i membran. Ponadto firma świadczy usługi dekarskie.

Przedsiębiorca chorwacki specjalizuje się w produkcji prefabrykowanych metalowych komponentów konstrukcyjnych, konstrukcji stalowych, blach oraz warstwowych płyt izolacyjnych.

Do pierwszego kontaktu doszło we wrześniu 2010 roku podczas spotkań brokerskich (w ramach Central European Businessman Meeting) w Pecs na Węgrzech, organizowanych we współpracy z ośrodkiem Enterprise Europe Network działającym przy Izbie Przemysłow-Handlowej Pecs – Baranya. Polski przedsiębiorca był reprezentowany przez konsultanta rzeszowskiego ośrodka Enterprise Europe Network, który spotkał się z osobą reprezentującą chorwacką firmę. Po pewnym czasie od spotkania polski przedsiębiorca otrzymał od Chorwatów materiały promocyjne, które zostały umieszczone w miejscu wystawowym w siedzibie jego firmy.

Zarówno zespół ośrodka Enterprise Europe Network działającego przy Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania, jak i koledzy z ośrodka Enterprise Europe Network działającego przy Chorwackiej Izbie Handlowej w Zagrzebiu, uczestniczyli w negocjacjach oraz pośredniczyli w kontaktach pomiędzy przedsiębiorstwami. Na początku czerwca 2012r. firmy podpisały umowę o współpracy, na podstawie której podkarpacki przedsiębiorca został autoryzowanym i wyłącznym dystrybutorem produktów chorwackiej firmy w regionie.

Dzięki nawiązanej współpracy polski przedsiębiorca pozyskał nowego partnera zagranicznego oraz poszerzył gamę oferowanych produktów.

Klient rzeszowskiego Enterprise Europe Network tak podsumowuje współpracę z ośrodkiem:

"Doceniam współpracę z Enterprise Europe Network przy Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania. Pomogli mi znaleźć partnera, dzięki któremu mogę rozwinąć ofertę mojej firmy - mogę wprowadzić zupełnie nowe produkty, które do tej pory nie były oferowane w Południowo-Wschodniej części Polski. Mam nadzieję, że umowa o partnerstwie przyniesie mnie i mojemu partnerowi wzajemne korzyści"