EIT wspiera Nowy Europejski Bauhaus

Europejski Instytut Innowacji i Technologii (EIT) wspiera Nowy Europejski Bauhaus (New European Bauhaus – NEB). NEB kierowany jest do przedsiębiorców pracujących nad estetycznymi, zrównoważonymi i integracyjnymi rozwiązaniami dla miast, przy jednoczesnym poszanowaniu naszej planety. EIT wesprze program kwotą 5 milionów euro w latach 2021-2022 za pośrednictwem nowej inicjatywy EIT Community Booster.

Nowy Europejski Bauhaus łączy naukę, technologię, sztukę i kulturę w walce ze zmianami klimatu. W tym celu NEB będzie wspierać przedsięwzięcia mające na celu opracowanie skutecznych rozwiązań na rzecz zrównoważonego stylu życia Europejczyków.  Koncentrując się na wspieraniu europejskich przedsiębiorców, startupów i młodych talentów, poprzez rozwój ich umiejętności, świadczenie usług wspierających biznes i działania edukacyjne, inicjatywa ta przyczyni się do realizacji Europejskiego Zielonego Ładu.

Europejski Instytut Innowacji i Technologii (EIT) chce wykorzystać swój paneuropejski ekosystem do pobudzania innowacyjności społeczności EIT na rzecz Nowego Europejskiego Bauhausu. EIT przeznaczy na ten cel 5 mln euro w latach 2021–2022 poprzez trzy strumienie wsparcia:

  • CITIZEN ENGAGEMENT,
  • BUSINESS BOOSTER
  • i JUMPSTARTER.

Program wesprze 20 przedsięwzięć wsparciem merytorycznym, networkingowym oraz  finansowaniem o wartości 50 000 euro. Inicjatywa realizowana jest przez EIT Climate-KIC, EIT Digital, EIT Food, EIT Manufacturing i EIT Urban Mobility.

Zgłoszenia przyjmowane są do 17 grudnia 2021 Aplikuj

Więcej o działaniach EIT na rzecz Nowego Europejskiego Bauhausu na stronie EIT.