NASA SPACE APPS CHALLENGE – 01 – 02.10. 2022R. – CENTRUM SPORTU AKADEMICKIEGO POLITECHNIKI RZESZOWSKIEJ

1 i 2 października, z inicjatywy Podkarpackiego Centrum Innowacji odbędzie się lokalna edycja NASA Space Apps Challenge – to największe kosmiczne wydarzenie na Podkarpaciu.

NASA International Space Apps Challenge 2022 jest idealną okazją do tego, aby lepiej poznać zagadnienia eksploracji przestrzeni kosmicznej.

Celem wydarzenia jest wszechstronne wsparcie potencjału rozwojowego uczniów i studentów jako młodych innowatorów, realizujących autorskie projekty i prototypy rozwiązań w obszarze lotnictwa i kosmonautyki na Podkarpaciu.

Autorzy najlepszych rozwiązań wypracowanych podczas lokalnej edycji hackathonu otrzymają nagrody od organizatorów oraz partnerów wydarzenia. Innowacyjne rozwiązania opracowane przez zespoły z Podkarpacia wytypowane przez jury zespoły będą miały możliwość powalczyć o trzy globalne nagrody główne fundowane przez centralę NASA.

Wydarzenie odbędzie się stacjonarnie, uczestnicy będą zmagać się z wyzwaniami NASA w Centrum Sportu Akademickiego Politechniki Rzeszowskiej przy ul. Poznańskiej 2A w Rzeszowie.

Organizatorami globalnego hackathonu NASA na poziomie Podkarpacia w Rzeszowie jest Podkarpackie Centrum Innowacji.

SZCZEGÓŁY I REJESTRACJA

Serdecznie zapraszamy!!