SZKOLENIE ON – LINE – „OPAKOWANIA I ODPADY OPAKOWANIOWE – ZMIANY WYNIKAJĄCE Z NOWELIZACJI USTAWY ORAZ WPROWADZENIA PRZEPISÓW DOTYCZĄCYCH REJESTRU I BDO, OPŁATY ZA KORZYSTANIE ZE ŚRODOWISKA – OMÓWIENIE PODSTAWOWYCH OBOWIĄZKÓW”- 07.12.2022R.

Ośrodek Enterprise Europe Network działający przy Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie, zaprasza przedsiębiorców z obszaru MŚP do udziału w bezpłatnym szkoleniu w formie on – line:

„OPAKOWANIA I ODPADY OPAKOWANIOWE – ZMIANY WYNIKAJĄCE Z NOWELIZACJI USTAWY ORAZ WPROWADZENIA PRZEPISÓW DOTYCZĄCYCH REJESTRU I BDO, OPŁATY ZA KORZYSTANIE ZE ŚRODOWISKA – OMÓWIENIE PODSTAWOWYCH OBOWIĄZKÓW”

Prelegent:

Jarosław Knop – mgr inż. kierunku Inżynieria środowiska Politechniki Częstochowskiej. Absolwent Studiów Podyplomowych kierunku Retoryka Uniwersytetu Jagiellońskiego. Konsultant, doradca zarówno małych i średnich przedsiębiorstw, jak i dużych obiektów przemysłowych. Trener prowadzący szkolenia w zakresie przepisów dotyczących ochrony środowiska. Właściciel firmy AD-EKO.

Wybrane zagadnienia (szczegółowy program poniżej):

  • wniosek o wpis do rejestru / wniosek aktualizacyjny – jak wypełnić;
  • sprawozdawczość, czyli raport z realizacji obowiązków, określonych w przepisach o odpadach, o opakowaniach i o niektórych produktach;
  • obowiązki wprowadzających do obrotu opakowania – wymagania dotyczące opakowań;
  • obowiązki wprowadzających na rynek produkty w opakowaniach – odzysk i recykling odpadów opakowaniowych, ewidencja, sprawozdawczość, opłata produktowa;
  • zwolnienia z obowiązków;
  • nowe zasady prowadzenia ewidencji;
  • opłaty za korzystanie ze środowiska.

Kiedy i gdzie?

Szkolenie w formie on – line odbędzie się  7 grudnia 2022r., w godz. 10:00 – 15:00, na platformie Cisco Webex wykorzystywanej przez Wyższą Szkołę Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie.

Dzień przed szkoleniem, otrzymają Państwo e -mailowo link niezbędny do prawidłowego dołączenia do wydarzenia.

Jak wziąć udział?

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, po wcześniejszej rejestracji za pośrednictwem formularza(poniżej):

 FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

Zgłoszenia udziału w szkoleniu można dokonać również telefonicznie pod numerem telefonu:

17 860 57 45

REJESTRACJA TRWA DO DNIA 5 GRUDNIA 2022R.

W razie pytań lub wątpliwości zachęcamy Państwa do kontaktu:

Justyna Bednarz

?17 860 57 45

?jbednarz@wsiz.edu.pl