Wystawa Single Market Tour zawita do Polski! Spotkajmy się na Rynku w Rzeszowie!!!

Single Market Tour zawita do Polski! Rozłożona na 2023 i 2024 rok mobilna wystawa podsumowująca 30-lecie istnienia Jednolitego Rynku Unii Europejskiej odwiedzi w maju Katowice, Rzeszów, Lublin oraz Olsztyn. Przygotujcie się na angażujący program zajęć, ponieważ ta wystawa to nie tylko nauka – to także zabawa. Od filmów, interaktywnych eksponatów i gier stymulujących umysł po inspirujące do refleksji konwersacje. Wiedzę zdobytą podczas wystawy przetestujecie dzięki quizom. A dla najlepszych przewidziano również drobne upominki!

Na miejscu spotkacie również lokalnych konsultantów sieci Enterprise Europe Network, której koordynatorem w Polsce jest Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości. Będzie to idealna okazja do poznania całego katalogu bezpłatnych usług Sieci skierowanych do firm z sektora MŚP – od pomocy w internacjonalizacji po cyfryzację, zrównoważony rozwój i dostęp do finansowania z Programów Ramowych oraz Funduszy UE.

W dniach 16-17 maja na rzeszowskim rynku spotkacie konsultantki Enterprise Europe Network Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Będzie to doskonała okazja do rozmowy, zapoznania się z ofertą sieci a także konsultacji z obszaru internacjonalizacji, funduszy europejskich dla przedsiębiorstw, cyfryzacji oraz zrównoważonego rozwoju.

Harmonogram wystawy w Polsce:

  • 14 maja – Katowice (rynek);
  • 16-17 maja – Rzeszów (rynek);
  • 19 maja – Lublin (Pl. Władysława Łokietka);
  • 21 maja – Olsztyn (Rynek Starego Miasta).

O Single Market Tour

Single Market Tour to międzynarodowa obwoźna wystawa po Jednolitym Rynku poświęcona trzydziestoleciu utworzenia wspólnego rynku Unii Europejskiej. Jej celem jest nawiązanie kontaktu z ludźmi ze wszystkich środowisk i zaprezentowanie codziennych korzyści płynących z Jednolitego Rynku, w tym ucieleśnienia czterech swobód UE – swobodnego przepływu towarów, usług, ludzi i kapitału.

Wystawa rozpoczęła się w 2023 roku od wizyt w 7 państwach członkowskich UE (Włochy, Węgry, Rumunia, Bułgaria, Portugalia, Hiszpania i Francja). W tym roku wystawa zaliczy swoje przystanki w Niemczech Luksemburgu, Holandii, Belgii, Słowacji, Czechach, Polsce, Danii, Szwecji, Finlandii, Estonii, na Łotwie i Litwie.